Nauka jazdy na nartach – jaki sprzęt dla dziecka?

Jazda na nartach to prawdziwa frajda. Dla wielu osób to wręcz pasja i nie wyobrażają one sobie, aby zimną nie pojechać na stok narciarski. Coraz większą popularnością cieszą się także szkółki jazdy na nartach dla dzieci. Ważne jest jednak to, aby dziecko miało odpowiednio dobrany sprzęt.

Jakie narty?

Pierwsza i oczywista rzecz o dobór nart dla dziecka. Jeśli dziecko dopiero rozpoczyna naukę jazdy na nartach to ich długość powinna wynosić mniej więcej 5 – 10 cm mniej niż wzrost dziecka. Ważne jest także dobranie odpowiedniego wiązania.

Jakie buty narciarskie?

Kolejny ważny element każdego narciarza to buty narciarskie. W przypadku dzieci muszą być to buty niezwykle dobrze dobrane. Z jednej strony muszą ściśle przylegać do stopy, ale powinny dawać na tyle luzu, aby stopa nie była zbyt ściśnięta.

Jakie kijki narciarskie?

Tu jasno trzeba sobie powiedzieć, że dobra nauka jazdy na dla dzieci nartach powinna odbywać się bez kijków narciarskich. Zwłaszcza na początku. Wszystko dlatego, że dzieci w początkowym okresie mają jeszcze problemy z koordynacją ruchową i kijki mogą im wręcz przeszkadzać. Kiedy dziecko opanuje zjazdy wówczas można powoli wprowadzać kijki.

nauka jazdy na nartach dla dzieci

Bezpieczeństwo najważniejsze

Zdarza się zauważyć na stokach narciarskich dzieci, które jeżdżą w zwykłej zimowej czapce. To ogromny błąd. Dzieci zawsze i bezwzględnie powinni uczyć się jeździć na nartach w kasku. Podczas nauki jazdy nietrudno jest o upadek.

Przestrzeganie powyższych zasad sprawi nie tylko, że nauka jazdy na nartach dla dziecka będzie prawdziwą frajdą, ale będzie także bezpieczna.

Comments are closed.