Dziecko rozpoczyna naukę jazdy na nartach

Każdy wiek jest dobry na rozpoczęcie przygody ze sportem. I starsi i młodsi mogą tak samo cieszyć się uprawianą dyscypliną sportową i zdobywać medale w zawodach.

Sporty zimowe są wyjątkowo atrakcyjne dla dzieci. Nauka jazdy na nartach to dla nich wspaniała zabawa i wielka frajda.

Narty dla dziecka

nauka jazdy na nartach

Na stoku narciarskim dziecko musi być wyposażone w odpowiedni sprzęt. Narty zjazdowe muszą mieć długość ściśle dopasowaną do wzrostu. Jeśli dziecko ma 130 cm to narty odpowiednie dla niego powinny mieć ok. 115 – 120 cm. W początkowej fazie nauki nie potrzeba kupować lub wypożyczać kijów narciarskich.
Pod wodzą instruktora dzieci rozpoczną naukę jazdy tak zwanym pługiem, nauczą się hamować i spróbują pierwszych zjazdów slalomem.

Buty narciarskie

Buty muszą mieć rozmiar stopy dziecka, nie mogą być za duże. Dobrze dobrane buty pozwolą właściwie kontrolować nartę. Problemy z odpowiednim prowadzeniem spowodują, że nauka jazdy na nartach przestanie sprawiać dziecku przyjemność.

Kask narciarski

Kask musi ściśle przylegać do głowy dziecka. Nie może się przesuwać, opadać na oczy lub spadać do tyłu. Kask powinien posiadać wysokiej jakości zabezpieczenie na uszy, które uchroni przed poważnymi urazami. Dla dzieci ważny będzie kolor i ozdoby kasku.
Przy zakupie kasku, warto wybrać też gogle, żeby od razu sprawdzić czy wszystko do siebie pasuje. Gogle muszą być dopasowane do obwodu głowy i wykonane z dobrej jakości materiałów. Gogle ochronią oczy przed słońcem i sypiącym śniegiem.

Comments are closed.