Jak wygodnie urządzić ogród na czas lata

Lato w ogrodzie – czyż to nie brzmi fantastycznie? To właśnie o tej porze roku właściciele ogrodów najbardziej korzystają ze swojej zielonej strefy. Zaaranżowanie kącika wypoczynku na świeżym powietrzu, który jest wyposażony na przykład w huśtawki ogrodowe lub hamaki, to najlepsza tego typu inwestycja w życie całej rodziny.

Huśtawki ogrodowe

Huśtawki ogrodowe to wspaniała atrakcja zarówno dla dorosłych, jak też dla dzieci. Kupując dużą huśtawkę do swojego ogrodu, tworzy się naprawdę wygodne miejsce do wypoczynku. Na takiej huśtawce można się nawet zdrzemnąć, trzeba tylko wybrać model z rozległym siedziskiem. Huśtawkę warto dobrać tak, by tworzyła spójną całość z resztą aranżacji. Jeżeli zatem kącik wypoczynkowy w ogrodzie utrzymany jest w stylu rustykalnym lub romantycznym – warto zdecydować się na huśtawkę białą. Jeżeli meble ogrodowe wykonane są z rattanu lub palet – świetnie będzie pasować klasyczna drewniana huśtawka w naturalnym kolorze.

Odrobina rozrywki we własnym ogrodzie

Jeżeli miejsce w ogrodzie na to pozwala, poza huśtawką warto umieścić tam jeszcze na przykład trampolinę lub ogrodowy basen. Z takich atrakcji szczególnie zadowolone będą dzieci oraz rodzice. Maluchy są w stanie ciekawie spędzić cały dzień na świeżym powietrzu, szalejąc na trampolinach i kąpiąc się w basenie. Dorośli mogą w tym czasie eksplorować huśtawki ogrodowe – bujanie się na świeżym powietrzu z chłodną lemoniadą w dłoni, to naprawdę doskonały pomysł na wolny czas.

Comments are closed.