Jaki krój spodni dresowych wybrać?

Choć powszechnie się uważa, że spodnie dresowe to nie jest zbyt zaawansowany ubiór, a z tego powodu jego dobieranie nie musi być zbyt mocno angażujące, to jednak okazuje się co innego. Spodnie dresowe występują w całkiem pokaźnej ilości różnych krojów, które można zastosować względem stylu i budowy ciała osób je noszących.

Najpopularniejsze kroje spodni dresowych

Do najpopularniejszych wersji tego typu spodni z pewnością zaliczyć można modele takie jak:

– Skinny – jest to model bardzo przylegający do nóg. Są one bardzo dobrze dopasowane na całej długości. Od ud aż po same nogawki. Z tego też powodu niepolecane są one mężczyzna, którzy są raczej drobnej budowy ciała, ponieważ będą wyglądać w nich na jeszcze mniejszych, niż są w rzeczywistości. Poleca się je osobą postawnym, najlepiej posiadającym szeroki rozstaw nóg,

– Tappered – model spodni dresowych, które u góry pozostawiają całkiem sporo luźnego miejsca, żeby wraz ze zbliżaniem się do nogawek zwężać się powoli. Jest to model polecany szczególnie panom o nieco zbyt dużej wadze, dlatego że posiadają one wizualne działanie wyszczuplające,

– Joggery — spodnie dresowe, które adresowane są raczej do młodszego użytkownika. Bardzo szerokie u góry, a wąskie w nogawkach. Są to spodnie niezwykle wygodne i luźne, jednak ze względu na swój nieco streetwearowy wydźwięk zdecydowanie nie są dla każdego.

Jak zatem widać zwykłe spodnie dresowe, które powszechnie używane są w trakcie weekendu, posiadają całkiem sporą ilość różnego rodzaju wersji. Nie jest to zatem tak prymitywny strój, jak by można było sądzić.

Comments are closed.