Kije nordic walking – jak wybrać najlepsze?

Nordic walking to coraz bardziej popularny dzisiaj sport. Niewiele potrzeba do nich akcesoriów – podstawą są odpowiednie kije. Ich jakość ma jednak duże znaczenie. Doświadczenie pokazuje, że na polskim rynku znaleźć można zarówno kije nordic walking zarówno z najwyższej półki, jak i takie, które pozostawiają bardzo dużo do życzenia. Jak wybrać najlepsze i na co zwrócić uwagę?

Korpus kijków i łączenia

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania rurek, które składają się na korpus kijków. Czy są wykonane z aluminium wystarczającej grubości? Można to łatwo sprawdzić rozkręcając element służący do regulacji długości i wyjmując całkowicie węższą z rurek. O ile jednak jakość samych rurek nie ma aż tak dużego znaczenia jak łączenie pomiędzy nimi, które służy jednocześnie do regulacji długości. Niestety na oko może być nieco trudno ocenić jakość użytych elementów, jest jednak kilka rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę. Dobrze jest sprawdzić, czy wszystkie elementy są solidnie osadzone i żaden z nich nie porusza się luźno. Warto również spróbować dokręcić dość mocno zamknięcie kijów nordic walking, by sprawdzić jakość gwintów. Dobrze jest również sprawdzić producenta. Kije nordic walking Leki, czy innej dobrej marki na pewno lepiej się sprawdzą, niż produkt zupełnie nieznany.

Rączki i końcówki

W przypadku rączek kijków jakość wykonania ma ogromne znaczenie, bo przekłada się na komfort użytkowania. W najlepszych modelach są one wykonane z twardego plastiku wysokiej jakości i sprasowanego korka, lub odpowiedniej pianki. Nie poleca się kupowania kijków, jeżeli widać że rączki wykonane są ze słabej jakości tworzywa, a do tego są nieprecyzyjnie odlane. Warto przyjrzeć się również metalowym końcówkom. Najlepsze są te wykonane z twardych i odpornych na ścieranie gatunków stali, jak na przykład stal irydowa. Końcówki aluminiowe są całkowicie nieakceptowalne – zniszczą się bardzo szybko.

Comments are closed.