Kimono do judo – elementem psychologicznych zagrywek

Kimono do judo to podstawowy element sztuk walki. Jest ono tak samo ważne, jak techniki stosowane podczas walki. Dlatego też musi ono wyglądać schludnie, bo strój do judo to także taka nieformalna wizytówka zawodnika.

Strój do judo- elementem taktyki podczas walki.

Trudno w to uwierzyć, lecz zawodnicy specjalnie poprawiają pasek u kimona tak długo, jak zezwalają na to przepisy. Ma to im dać chwilę odpoczynku i maksymalnie uśpić i zdekoncentrować przeciwnika. Jednak z kosmetyką kimona do judo nie należy przesadzać, bo grozi za to kara, która definitywnie eliminuje z dalszej walki. Zawiązanie paska i poprawa kimona do judo to kwestia kilku minut. Gdy przekroczy się czas na poprawę stanu kimona, sędziowie mogą to rozmaicie zinterpretować- zazwyczaj na niekorzyść komedianta.

Czy to oznacza, że kimona nie można w ogóle dotykać?

Ależ skąd. Jednak jego niechlujne zawiązanie może być powodem przegrania walki. No, bo przeciwnik wykorzysta przestrzeń między kimonem a ciałem i właściwie zainicjuje cios. Gdy uda mu się złapać właściwy uchwyt, skutek jest wiadomy do przewidzenia, rywal wyląduje na plecach. Kimono do judo ze sklepu Fightershop.com.pl może być też przyczyną zwycięstwa. Wystarczy, że będzie ono za małe, a przeciwnik będzie miał ograniczone ruchy i gorszy refleks. Niemniej nasza wygrana nie będzie efektem naszego sprytu czy taktyki, a pokłosiem tego, że rywal ubrał kimono do judo w złym rozmiarze. Jak widać, nawet takie szczegóły, jak rozmiar kimona mogą mieć kolosalne znaczenie.wykorzystany:

Comments are closed.