Damskie kurtki narciarskie – jakie powinny być?

Damskie kurtki narciarskie powinny zapewnić kobiecie komfort i bezpieczeństwo na stoku narciarskim lub podczas codziennych zimowych spacerów. Dzięki odpowiedniemu materiałowi kobieta może uniknąć potencjalnych przeziębień lub poważniejszych chorób. Odpowiednia kurtka zabezpiecza przed przemoknięciem i gwarantuje ciepło.

Zalety kurtki narciarskiej

Kurtki narciarskie są tak przygotowywane, by spełniały pewne wymagania. Po wejściu do sklepu lub przeglądaniu internetu powinno się zwracać na pewne parametry kurtki podawane przez jej producenta. Jednym z nich jest wodoodporność. Kurtka narciarska powinna posiadać przynajmniej 10 000 milimetrów, co oznacza, że nie przemoknie przy nacisku do 10 metrów wody. Kurtki poniżej 10 000 mm są przeznaczone na lekkie deszcze, a nie ulewy.

Kurtka narciarska powinna również przepuszczać powietrze. To znaczy, że materiał powinien być odpowiednio dobrany do jej produkcji. Producenci podają te parametry w formie g/m2/24h. Wyższa wartość zawsze będzie działała na korzyść produktu. Dzięki profesjonalnej kurtce narciarskiej, para wodna produkowana przez ciało będzie stopniowo odprowadzana na zewnątrz.

Ważne jest także dobranie odpowiedniego modelu kurtki. W przypadku kurtek narciarskich będzie to typ hardshell. To znaczy, że będzie ona wykonana z grubego i ciepłego materiału, w sam raz na chłodniejsze i ulewne dni. Kurtki softshell to natomiast cienka odzież przejściowa.

Comments are closed.