Gdzie kupić płachtę biwakową

Wiele osób, kiedy wybiera się na biwak lub jakikolwiek inny wypad, który wiąże się ze spaniem pod gołym niebem, szuka alternatywy do klasycznego namiotu. Musimy bowiem pamiętać, że to właśnie on zapewni nam ochronę, kiedy z pięknej pogody, zastanie nas deszcz lub co gorsza burza. Jednak kiedy planujemy długie piesze wędrówki to musimy liczyć się z tym, że niestety namiot waży dość dużo i będzie nam bardzo trudno go dźwigać. Warto w tej sytuacji poszukać innej alternatywy, równie trafnej, która pomoże nam w trakcie wycieczki.

Świetna alternatywa do klasycznego namiotu

Płachta biwakowa to coraz częściej wybierana forma noclegowa na biwaku, szczególnie latem. Możemy tutaj bowiem liczyć na ochronę naszego ciała w przypadku deszczu, a także bardzo szybkie złożenie jej i noszenie, które nie jest obarczone ryzykiem przedźwignięcia. Płachta Polar Sport bowiem waży bardzo mało i możemy wygodnie się z nią przemieszczać, nawet pieszo.

Płachta biwakowa tylko dobrej jakości

Jednak należy mieć na uwadze, że jeśli chodzi o płachty biwakowe, to aby służyły nam bardzo dobrze to warto wybrać taką doskonałej jakości. Nie będziemy się w tej sytuacji obawiać tego, że zniszczy się w trakcie podróży, a także powstałe dziury nie uchronią nas przed deszczem. Warto więc wybierając takie produkty jak płachta biwakowa zorientować się, czy rzeczywiście wybraliśmy dobrze i czy naprawdę posłuży nam ona długo i będzie to ochrona pewna. Jest to bardzo ważne, szczególnie na biwaku, bo można uznać, że w tej sytuacji będziemy skazani na płachtę biwakową, jako jedyną ochroną przed pogodą i innymi czynnikami niezależnymi od nas. Musimy więc być pewni produktu, który decydujemy się ze sobą na wyżej wspomniany biwak zabrać. Należy więc poczytać dokładnie opinie i na tej podstawie wybrać odpowiednią płachtę, bo minimalizujemy często znacznie ryzyko nietrafionego wyboru tym samym.

Comments are closed.