O czym pamiętać, gdy chce się wywieszać flagę narodową?

Jeśli chce się prezentować przywiązanie do barw narodowych przy wykorzystaniu flagi narodowej, nie można zapominać o tym, że niezbędne jest odpowiednie dbanie o posiadaną flagę. Trzeba to brać pod uwagę z punktu widzenia przepisów prawa, które dotyczą znieważenia barw i symboli narodowych. Jednak flaga Polski z Orłem powinna być odpowiednio używana również z punktu widzenia szacunku do samej flagi.

Jak nie używać flagi?


Trzeba brać pod uwagę, że flaga Polska z Godłem nie może być wykorzystywana jako obrus na stole czy inna dekoracja. Wykorzystując flagę narodową trzeba posiadać odpowiedni maszt lub kij, na którym będzie ona odpowiednio się prezentowała. Jednocześnie flagę Polską z Godłem trzeba odpowiednio powiesić, gdzie będzie ona odpowiednio rozwieszona. Między innymi z tego powodu nie powinno się wywieszać flagi narodowej przy deszczowej czy wietrznej pogodzie. Jednocześnie flaga nie powinna być:
– brudna,
– pomięta,
– uszkodzona.

Dbanie o flagę


Jeśli posiada się flagę Polską z Godłem w odpowiednich wymiarach niezbędne jest właściwe dbanie o nią. Konieczne jest przetrzymywanie jej we właściwych warunkach, co pozwala ograniczyć uszkodzenia. Ważne jest również odpowiednie pranie flagi, aby była czysta i przygotowana do wywieszenia przy wydarzeniach, przy których chce się z niej korzystać. W tym względzie, gdy chce się regularnie korzystać z flagi, warto jest postawić na takie produkty, które wykonane są z odpowiedniej jakości materiałów.

Comments are closed.