O czy należy pamiętać wybierając się na stok narciarski?

Amatorzy białego szaleństwa z niecierpliwością oczekują pierwszych opadów śniegu. Jazda na nartach to wielka frajda i dobry sposób na utrzymanie kondycji fizycznej na odpowiednim poziomie. Jak przygotować się do wyjścia na stok?

Zadbaj o sprzęt


Najważniejszym warunkiem udanego dnia na stoku jest zapewnienie sobie odpowiedniego sprzętu. Dla początkujących narciarzy bardzo ważne jest wybranie odpowiednich nart head, które będą maiły idealną długość, szerokość oraz twardość.

Zaawansowani narciarze muszą przygotować sprzęt do kolejnego sezonu. Narty head muszą być dobrze oczyszczone ze starych smarów oraz ponownie nasmarowane i nawoskowane. Tylko dobrze przygotowane narty head zapewnią komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.

Kask to jeden z najważniejszych elementów, który ma wpływ na bezpieczeństwo narciarza. Chroni nie tylko w momencie upadku, ale również przed uderzeniami gałęzi drzew, które mijamy na rzadziej uczęszczanych trasach. Gogle chronią przed słońcem, które potrafi być bardzo intensywne na stoku.

Komfortowa odzież


Narciarz, który marznie, nie będzie dobrze bawił się na stoku. Odpowiednia odzież termiczna, najlepiej bezszwowa zapewni komfort w ciągu wielu godzin na stoku.

Kurtka oraz spodnie narciarskie muszą chronić przed niskimi temperaturami, ale również przed wiatrem oraz opadami śniegu. Warto również zatroszczyć się, by kurtka miała dużo kieszeni. Na stok trzeba zabrać wiele niezbędnych drobiazgów. Koniecznie trzeba pamiętać o telefonie, który umożliwi wezwanie pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku.

Comments are closed.