Gogle Alpina – czym się wyróżniają?

W gogle narciarskie warto zainwestować nieco więcej pieniędzy. W końcu mają chronić nasz wzrok, który w trakcie jazdy na nartach narażony jest na wiele czynników. Jazda na nartach to sport charakteryzujący się dużą prędkością. Aby w jego trakcie drobinki śniegu nie dostawały się do oczu, czy w przypadku silnego wiatru nie łzawiły one zbyt mocno, konieczne są gogle narciarskie. Jednym z najbardziej profesjonalnych gadżetów narciarskich są gogle Alpina. Co takiego je wyróżnia?

Skuteczna ochrona wzroku

Oczywiście na pierwszym miejscu należy wspomnieć o najważniejszej funkcji, jaką spełniają gogle Alpina. Specjalne systemy, w jakie są wyposażone, gwarantują ochronę przed słońcem, promieniowaniem podczerwonym, uszkodzeniem siatkówki, parowaniem. Blokują również dostęp zimnego powietrza, oczy więc nie łzawią, co bywa bardzo kłopotliwe, gdy spędzamy aktywnie czas na stoku.

Dobra przyczepność

Gogle Alpina wyróżniają się masywną ramą podtrzymującą. Wnętrze okularów ochronnych jest wyściełane miękkim tworzywem piankowym. Dzięki temu dopasowują się one do kształtu twarzy, zapewniony jest komfort noszenia oraz stabilizacja podczas jazdy (nawet bardzo dynamicznej). Gogle nie uciskają twarzy. To bardzo ważne. Niektórzy miłośnicy narciarstwa potrafią spędzać na stoku nawet kilkanaście godzin dziennie.

Świetna widoczność

Jeżdżąc na nartach, powinniśmy mieć zapewnione szerokie pole widzenia, najlepiej panoramiczne oraz dobrą widoczność. Nie musimy zatem martwić się o swoje własne bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu na stoku.

Gogle narciarskie można nabyć na DobreNarty.pl.

Comments are closed.