Narty damskie

W wielu przypadkach sprzęt sportowy przeznaczony jest do użytku przez mężczyzn lub przez kobiety. Wynika to z różnic w posturze między dwoma płciami. Z tego powodu w sklepach ze sprzętem narciarskim odnaleźć można modele nart przeznaczone dla kobiet lub mężczyzn.

Różnice w posturze

Tak, jak zostało wspomniane we wstępie postura mężczyzn i kobiet jest odmienna. Wynika to z podstawowych różnic w budowie ciała. Nie chodzi jedynie o takie kwestie jak wzrost, rozmiar stopy, czy też masa mięśniowa, ale także o rozstawienie miednicy, czy też rozłożenie środka ciężkości. Mężczyźni i kobiety wyraźnie różnią się pod tymi względami.

Producenci dostrzegli to w ostatnich latach i wprowadzili na rynek narty damskie, które uwzględniają wszystkie podstawowe różnice w budowie ciała. Tak więc warto podkreślić, że wprowadzenie dedykowanych modeli nie jest jedynie działaniem marketingowym, ale również rzeczywistą odpowiedzią na potrzeby narciarek.

Czym różnią się narty damskie od nart męskich?

Chociaż na rynek wprowadzone zostały modele skierowane do pani i panów to różnice pomiędzy nimi nie są tak duże, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zarówno narty damskie, jak i męskie wykonane są dokładnie z tych samych materiałów przy wykorzystaniu identycznych procesów technologicznych.

Podstawowa różnica pomiędzy sprzętem dla kobiet a sprzętem dla mężczyzn to taliowanie nart oraz delikatne przesunięcie wiązań w przód. Dodatkowo tego rodzaju narty są często krótsze i bardziej miękkie niż odpowiedniki dla mężczyzn.

Comments are closed.