Jakie buty narciarskie Head wybrać dla początkujących?

Buty narciarskie odgrywają bardzo ważną rolę nie tylko w przypadku profesjonalistów, ale również osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Aby zapewnić sobie wysoki komfort podczas zjazdów i znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa warto jak najszybciej postawić na oryginalne buty narciarskie Head, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.

Jak optymalnie dobrać buty?

Wybierając buty narciarskie Head w pierwszej kolejności warto zwrócić oczywiście uwagę na ich rozmiar. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że najtrudniejszym zadaniem jest dopasowanie obuwia pod względem szerokości. Osoby, które stawiają przede wszystkim na jazdę rekreacyjną powinny postawić na buty narciarskie Head o około 5 cm większe od rozmiaru wkładki. Niestety nawet najdrobniejszy ucisk i nieprzyjemne tarcia mogą zniechęcić do zjazdów. Najbezpieczniejszym wyborem jest postawienie na buty narciarskie od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dobrą opinią. Uważać należy z kolei na obuwie nieznanych marek, których jest niestety pełno na aukcjach internetowych.

Jakie buty na start?

Dla osób początkujących doskonałym wyborem mogą okazać się buty narciarskie Head ADVANT EDGE 65, które umożliwiają bardzo precyzyjne sterowanie nartami. Olbrzymią zaletą wymienionych modeli jest to, że nie męczą one nawet po wielu godzinach spędzonych na stoku. Miękki materiał zapewnia niespotykany komfort i olbrzymią wygodę. Specjalna wkładka wewnętrzna zapewnia odpowiednią pozycję na nartach. Dostępne są 4 klamry, dzięki którym można bardzo precyzyjnie dopasować obuwie.

Comments are closed.