Jakie kwestie należy uwzględnić wybierając buty Rossignol?

Należy mieć świadomość, że wybór obuwia narciarskiego jest znacznie łatwiejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem uwzględnić najbardziej istotne kwestie. Rekomendowane jest przede wszystkim postawienie na produkt od renomowanego producenta. Świetnym przykładem mogą być buty rossignol. Jakie aspekty trzeba jeszcze wziąć pod uwagę?

Twardość

Wybierając buty rossignol trzeba uwzględnić przede wszystkim twardość. Sztywność obuwia (tzw. flex) ma bowiem bardzo istotne znaczenie. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany wskaźnik jest mierzony przed producentów w skali od 60 do 150. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór butów narciarskich będzie powiązany z budową ciała narciarza, a także jego możliwościami. Warto również wiedzieć, że im wyższy poziom umiejętności użytkownika tym obuwie powinno być sztywniejsze.

Należy zdefiniować swój styl narciarstwa

Użytkownik powinien dobrać buty rossignol w zależności od swojego stylu jazdy. Jak wiadomo kryteria wyboru obuwia nie będą takie same dla osób, które będą jeździły na zupełnie różnych poziomach. Warto wiedzieć, że produkt przeznaczony do jazdy rekreacyjnej będzie prosty w użyciu, lekki i komfortowy.

Z kolei osobom posiadającym wysokie umiejętności rekomendowane rozważenie wyboru bardzo sztywnych butów. W ten sposób użytkownik będzie miał zdecydowanie lepszą kontrolę. Narciarze freestylowi powinni natomiast zaopatrzyć się w elastyczne buty narciarskie z odpowiednią amortyzacją w okolicach pięty. W ten prosty sposób lądowanie będzie znacznie bardziej komfortowe.

Comments are closed.