Rodzinny wyjazd na narty

W rodzinie entuzjastów narciarstwa ten sport uprawiają wszyscy. Dla nich zima to pora roku, na którą czekają bo w tym czasie wspólnie wyjeżdżają w góry. Jest to czas odpoczynku, szaleństwa na stoku, podziwiania urokliwych widoków i kosztowania różnych potraw, serwowanych w miejscowych restauracjach przy trasach narciarskich.

Przygotowania do zimowego sezonu narciarskiego

Każdy wyjazd rozpoczyna się od rezerwacji noclegu. Następnie przychodzi czas na przegląd i przygotowanie sprzętu narciarskiego. Narty dorosłych i narty dziecięce dobrze jest nasmarować i naostrzyć ich krawędzie, a także sprawdzić ich wiązania. Sprzęt dla dorosłych zmienia się rzadziej, kiedy się zniszczy lub kiedy zapragniemy kupić i przetestować coś absolutnie nowego. Natomiast narty dziecięce, buty, kijki i pozostały ekwipunek powinno wymienić się w każdym sezonie, bo dzieci przecież rosną.

Dużo zabawy i wspaniałe widoki

Rodziny narciarzy podróżują z reguły własnym samochodem. Bagażnik dachowy jest idealnym miejscem na kijki, odpowiednio szczepione rzepami narty dziecięce i narty dorosłych oraz buty i kaski narciarskie. Pobyt w ośrodku narciarskim to przede wszystkim spędzanie całego dnia na nartach. Od wczesnych godzin porannych, aż do zamknięcia stoków. Cała przyjemność polega na zjeżdżaniu szerokimi, dobrze przygotowanymi trasami, podziwiając okoliczne widoki i wdychając świeże powietrze. Można zjeżdżać szybciej lub wolniej, trudniejszymi lub łatwiejszymi trasami. I w każdej chwili można się zatrzymać, by odpocząć i zjeść coś pysznego.

Comments are closed.