Jakie narty kupić? Narty Nordica, Elan …

Narciarstwo jest wspaniałym sportem i warto je uprawiać. Osoby, które jeżdżą na nartach, nie muszą być do tego stwierdzenia przekonywane. Inna sprawa ma się z osobami, które chciałyby zacząć jeździć. W wielu przypadkach osoby takie zastanawiają się, jakie narty kupić.

Jakiej firmy narty kupić?

Bardzo często przed zakupem nart zastanawiamy się, nad tym jakiej firmy narty kupić. Często mamy dylemat, czy kupić narty Nordica, Fischer, Head itp. Topowych marek jest naprawdę dużo i wybór może być naprawdę ciężki. Odpowiedź jednak może być inna niż ta oczekiwana.

Tak naprawdę to nie firma ma znaczenie, a to, czy narty są dopasowane do poziomu umiejętności.

Narty dla początkujących kupione przez osobę o przynajmniej średnich umiejętnościach sprawią, że osoba taka nie będzie czerpać pełni radości z jazdy. W drugą stronę jest jeszcze gorzej. Narty dla zaawansowanego narciarza będą trudne do opanowania przez początkującego.

Używane czy nowe?

Warto również poruszyć temat, czy kupić narty używane, czy nowe. Warto inwestować w narty marek z górnej półki, czyli w narty Nordic’y, Salomona itp. Niezależnie, czy będą nowe, czy używane, zawsze będą lepsze. Dla początkującego jednak nowe narty niekoniecznie muszą być dobrym rozwiązaniem.

Osoby początkujące bardzo szybko robią postępy i narty dla początkujących szybko będą musiały być zmienione. Nowe narty to dość spory wydatek, więc może się zdarzyć, że wydamy np. 1 500 zł na sprzęt, który będzie dla nas odpowiedni przez jedną zimę. Warto o tym pomyśleć.

Comments are closed.