Bielizna termoaktywna czy termiczna – jaką wybrać na spacer po lesie a jaką na rower?

Uprawianie sportu na zewnątrz, często w niekorzystnych warunkach pogodowych wiąże się ze stosowaniem odpowiedniego rodzaju odzieży. W przypadku silnego wiatru, niskich oraz wysokich temperatur zwykłe bawełniane ubrania oraz bielizna nie spełniają swojej funkcji. Intensywne wydzielanie potu, brak funkcji odprowadzania wilgoci na zewnątrz oraz niemożność zapewnienia optymalnej temperatury ciała skutkuje obniżeniem odporności, przemarznięciem lub przegrzaniem całego organizmu.

W takim przypadku w pomocą przychodzi bielizna termoaktywna, która ma za zadanie zapewnić komfortowe warunki uprawiania sportu niezależnie od pogody na zewnątrz.

Bielizna termoaktywna a bielizna termiczna

Przed zakupem warto poznać czym charakteryzuje się dany typ bielizny a następnie dopasować jej rodzaj do charakteru wykonywanej aktywności. Bielizna termoaktywna jest niezastąpiona w przypadku średniego oraz dużego wysiłku fizycznego. Jej główną zaletą jest odprowadzanie potu na zewnątrz. Dzieje się tak za sprawą rodzaju włókien z którego taka bielizna jest wytwarzana. Sprawdza się idealnie podczas niskich jak i wysokich temperatur.

Bielizna termiczna nie posiada właściwości bielizny termoaktywnej. Polecana jest osobom którym zależy na zachowaniu komfortu cieplnego. Jej celem jest ogranie organizmu oraz zachowanie wydzielonego przez organizm ciepła jak najbliżej skóry. Z tego tytułu bielizna termiczna nie sprawdzi się podczas intensywnego wysiłku fizycznego ale z powodzeniem można stosować ją podczas niewielkich aktywności takich jak spacer czy jazda na sankach.

Comments are closed.