Czym się kierować, kupując odzież narciarską?

Dobrze dobrany sprzęt narciarski to tylko jeden z elementów przygotowania do szusowania. Równie ważny jest dobór odzieży, która sprawi, że jazda będzie komfortowa. Teoretycznie wiadomo, że strój na narty ma być przede wszystkim ciepły, jednak w praktyce źle dobrana odzież może popsuć humor na stoku. Co powinno się składać na strój narciarski?

Najważniejsze elementy odzieży

Szczególnie ważnymi elementami stroju narciarza są kurtka oraz spodnie. Obie rzeczy powinny być wodoodporne, warto zadbać by była ona przynajmniej na poziomie 10 000 mm, a także mieć wysoką oddychalność. Właśnie te parametry zapewnią komfort podczas jazdy – w przypadku upadku na śnieg nie przemokną, a gdy podczas szusowania narciarz się spoci nie będzie czuł nieprzyjemnej wilgoci. Warta uwagi jest odzież narciarska Schoffel, która ma podane parametry na wysokim poziomie, dzięki czemu gwarantuje wodoodporność kurtki oraz spodni nawet w czasie silnego deszczu.

Dodatkowo marka Schoffel wprowadza wygodne rozwiązania, jak choćby kieszonka na karnet czy pas przeciwśnieżny.
Istotne jest również co zostanie założone pod odzież narciarską Schoffel. Dobrze postawić na odzież termoaktywną, która ułatwi odprowadzanie potu, warto założyć zarówno bluzkę, jak i dopasowane getry. Dobrym pomysłem jest też zakup specjalnych skarpet narciarskich – powinny być wystarczająco wysokie, by zakrywać piszczele. Nie należy zakładać dwóch par skarpetek, może to powiem powodować uczucie dyskomfortu, jedna, dobra jakościowo para będzie wystarczająca.

Comments are closed.