Kamera sportowa – podstawowe informacje

Kamery sportowe to bardzo szczególny rodzaj tego typu urządzenia. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, są w stanie zaskoczyć każdego użytkownika swoją funkcjonalnością i ogólnymi możliwościami. Do czego jednak konkretnie służy taka kamera, a także jak się ją powinno wybierać?

Do czego służy kamera sportowa?

Miniaturowa sportowa kamera to niezwykłe urządzenie, które z powodzeniem może być wykorzystywane w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. Dzięki swojej mocnej obudowie, a także naprawdę relacyjnym parametrom od strony rejestracji obrazu, może być używana w naprawdę bardzo ekstremalnych dla innych kamer miejscach.
Kamery sportowe często wykorzystywane są np. do rejestracji jazdy na rowerze, na nartach, czy też nawet do nurkowania. Zdarza się, że używa się ich nawet podczas skoków ze spadochronem.

Jak się powinno wybierać kamerę sportową?

Żeby jednak kamery sportowe mogły zapewnić możliwość działania w tak niezwykłych warunkach, muszą cechować się równie niezwykłą konstrukcją. O czym zatem trzeba pamiętać, gdy się je wybiera?
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na samą obudowę takiej kamery. Nie tylko musi być ona bardzo mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, lecz również musi być wodoodporna, a także niepodatna na działanie niskiej temperatury.
Sama rejestracja obrazu również musi być na bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na ilość rejestrowanych na sekundę klatek, których wartość musi wynosić minimum 60. Dużą rolę odgrywać również będzie rozdzielczość obrazu, która nie powinna być mniejsza niż Full HD.

Comments are closed.