Czym są shoty przedtreningowe?

Co najmniej kilka razy w roku każda osoba regularnie trenująca na siłowni przechodzi kryzys motywacyjny. Jedynym powodem, dla którego wtedy nie rezygnujemy, jest ryzyko utraty zbudowanej już siły i masy mięśniowej. Z pomocą mogą przyjść shoty przedtreningowe, które nie tylko wpłyną na motywację, ale również poprawią nasze osiągi.

Z czego składają się shoty przedtreningowe?

Shoty przedtreningowe to nic innego jak małe buteleczki ze specjalnym napojem dodającym energię. Nie jest to jednak zwykły napój energetyczny, a bardziej idealnie dobrane składniki odżywcze dodające energię. Zaliczamy do nich:

  • kofeiną;
  • cytrulinę;
  • beta-alaninę;
  • taurynę.

Takie połączenie może sprawić, że nasze wyniki sportowe znacząco się poprawią, a chęci na kolejną jednostkę treningową będą rosły z każdą godziną. Warto przetestować, czy ten specyfik poprawnie zadziała na nasz organizm.

Czy każdy może stosować shoty?

Nie ma większych przeciwwskazań do przetestowania shotów przedtreningowych ze sklepu Świat Supli. Są to stosunkowo niewielkie porcje, które nie wpłyną negatywnie na nasz organizm. Warto jednak pamiętać, że zbyt częste spożywanie shotów może spowodować przyzwyczajenie naszego organizmu do zewnętrznych wspomagaczy. Spowoduje to uzależnienie oraz konieczność regularnego konsumowania shotów, aby utrzymać obecny poziom energii. Dlatego poleca się stosowanie shotów w okresach o zmniejszonej motywacji oraz zwiększonym wysiłku fizycznym. W pozostałych okresach treningowych naszym paliwem energetycznym powinna być dieta oraz determinacja.

Comments are closed.