Zadbaj o komfort gry na boisku piłkarskim!

Odpowiednie buty do piłki nożnej to podstawa gry. Dzięki nim zapewniamy sobie wygodę oraz zdrowie. Dobre buty piłkarskie są w stanie ochronić zawodnika przed wieloma kontuzjami czy urazami, które zdarzają się często podczas gry. Obuwie piłkarskie musi być dopasowane do konkretnego rodzaju nawierzchni, jak: trawa czy hala.

But nie może być nie uniwersalny, gdyż nie sprawdzi się na żadnej nawierzchni. Odpowiedni typ buta sprawdzi się na boisku ze sztuczną trawą, drugi z naturalną trawą, a trzeci na zamkniętą halę.  

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Osoby, które uprawiają profesjonalnie piłkę nożną wiedzą, jak ważne jest odpowiednie obuwie do gry. Jednym z najpopularniejszych typów obuwia są korki piłkarskie, które powinny się znaleźć obowiązkowo w szafie każdego piłkarza. Są one wyposażone w odpowiednią podeszwę z plastiku. Można na niej znaleźć gumowe lub plastikowe kołki, które odpowiedzialne są za dobrą przyczepność. Ich kształt jest okrągły lub ma kształt płytek. Korki piłkarskie są dobrą propozycją dla wszystkich, którzy grają na standardowych boiskach oraz na twardej nawierzchni. Dzięki kołkom średniej wysokości, bieganie po suchym boisku staje się o wiele łatwiejsze.

Kolejnym obuwiem, który powinien mieć każdy piłkarz są turfy, które często nazywane są śniegówkami. Sprawdzą się doskonale na boiskach, na których można znaleźć żwir. W bucie tym znajduje się kilkadziesiąt małych gumowych korków. Wypustki są niskie i zajmują dużą część podeszwy. Idealnie nadadzą się one też do gry na sztucznej murawie, gdyż gwarantują dobrą stabilność oraz przyczepność.

Comments are closed.