Jakie suplementy są najlepsze na regenerację po treningu?

Dla każdego sportowca regeneracja po treningu powinna być jedną z kluczowych kwestii. Mało się o niej mówi, lecz to właśnie ona w głównej mierze jest kluczem do sukcesu w wielu dyscyplinach sportowych. W tym artykule przyjrzymy się regeneracji po treningu dla osoby uprawiającej sporty siłowe. Zostaną również omówione suplementy, które warto wprowadzić, aby efekt był znacznie szybszy i bardziej widoczny. Zaczynamy!

Regeneracja po treningu – suplementy

Odpowiednia regeneracja dla osoby ćwiczącej na siłowni powoduje, znaczy wzrost siły, masy mięśniowej, a przede wszystkim daje ona mniejsze poczucie zmęczenia. W związku z tym trzeba zadbać o odpowiednie warunki i długość swojego snu. Mogą w tym pomóc w dużej mierze suplementy. Jakie? Będzie to białko serwatkowe, aminokwasy BCAA oraz melatonina.

Co daje takie połączenie?

Białko serwatkowe wpływa na zapobieganie degradacji włókien mięśniowych, co pozwala na znacznie łatwiejsze budowanie masy mięśniowej. Jego zaletą jest bardzo duża przyswajalność, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako suplement po treningowy.

Aminokwasy BCAA blokują przede wszystkim aktywność kortyzolu. Kortyzol powoduje, że mięśnie po treningu nie spalają glukozy, tylko posiłkują się własną tkanką mięśniową, co prowadzi do szybkiej degradacji masy mięśniowej. BCAA przyspiesza także znacznie szybszą regenerację i umożliwia wznowienie treningu po krótszej przerwie.

Melatonina poprawia jakość snu. Świetnie sprawdzi się u osób, które zbyt wcześnie się budzą lub nie mogą zasnąć. Jest to suplement bardzo mocno przebadany i bezpieczny. Warto z niego skorzystać, dzięki czemu korzyści ze snu będą jeszcze większe.

Regeneracja po treningu w świecie sportu, to istotny element do odniesienia sukcesu!

Comments are closed.