Kiedy najlepiej stosować kazeinę?

Kazeina jest najważniejszym białkiem występującym w mleku, pod względem charakterystyki bardzo zbliżonym do białka serwatkowego. Bardzo często spotykana jest w postaci micelarnej, która jest najczystszą i najbardziej wartościową formą tego białka. Z tego też względu często stanowi postawę najlepszych odżywek. 

Jak działa kazeina?

kazeina na noc

Kazeina, dostępna np. tutaj, w przeciwieństwie do wielu białek wyróżnia się dość długim czasem trawienia. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo słaba rozpuszczalność w niskim pH żołądka, przez co polecana jest do stosowania na noc, kiedy to organizm ma odpowiednią ilość czasu na jej strawienie i przyswojenie. Warto przy tym pamiętać o tym, że dłuższy czas wchłaniania skutecznie wspomaga anabolizm. Czas trawienia w tym ma wpływ również na wielogodzinne działanie białka kazeinowego, które dzięki zawartości wszystkich niezbędnych aminokwasów dłużej i efektywniej chroni mięśnie przed rozpadem.

Kazeina na noc – jaka będzie najlepsza?

Przed snem najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie kazeiny micelarnej. Pod względem składu nieco przypomina białko serwatkowe, choć jej właściwości są nieco inne. Dzięki spożyciu kazeiny micelarnej tuż przed snem możliwe jest zapewnienie organizmowi stałego dostępu do składnika budulcowego mięśni. Wzrost mięśni następuje w czasie regeneracji, a noc to najlepszy moment na odpoczynek dla ciała, dlatego o  tej porze tak dobrze będzie się sprawdzało przyjmowanie kazeiny. Przyjmowanie tego typu białka nie przyniesie jakichkolwiek efektów, jeżeli będzie to miało miejsce tuż po wzmożonym treningu.

Comments are closed.