Ćwiczenia w domu – jak wybrać odzież fitness?

Nie każdy z nas ma możliwość zapisania się na zajęcia fitness. Nie oznacza to jednak, że osoby, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych, nie mogą także czerpać korzyści płynących z uprawiania fitnessu. W dobie Internetu nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie ćwiczenia wykonywać w domu. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do ich wykonywania konieczne jest skompletowanie odzieży treningowej, która zapewni nam pełnię komfortu i bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.

Czy warto ćwiczyć w domu?

Osoby regularnie uprawiające aktywność fizyczną oraz te, które dopiero chciały zacząć swoją przygodę ze sportem, nie miały łatwego roku. Zamknięcie siłowni i sal do ćwiczeń zmusiło nas do wykazania się wyjątkową kreatywnością, czyli do zorganizowania zajęć fitness na własną rękę.

Jak się okazuje, ćwiczenia w domu mają też swoje dobre strony. Jest to spora oszczędność czasu i pieniędzy. Z drugiej jednak strony klimat zajęć grupowych i obecność instruktora, który koryguje nasze błędy, jest nieoceniona.

Bez względu jednak na to, czy wybieramy się na zajęcia zorganizowane, czy ćwiczymy w domu, musimy odpowiednio się przygotować. Odzież na fitness nie jest żadną fanaberią, a absolutną koniecznością, jeśli chcemy ćwiczyć w pełnym komforcie. Panuje pewna zasada mówiąca o tym, że odzież fitness powinna być jak druga skóra. Oznacza to, że kwestią kluczową przy wyborze odzieży na fitness dla siebie jest jakoś materiału, z jakiego została ona wykonana.

Odzież treningowa – co będzie Ci potrzebne?

Kompletowanie odzieży treningowej należy zacząć od tego, czego tak naprawdę nie widać, czyli od bielizny. Wydawać by się mogło, że bielizna nie odgrywa dużej roli w utrzymaniu komfortu podczas wykonywania ćwiczeń. Nic bardziej mylnego. Przekonały się już o tym osoby, które mają za sobą bardzo intensywne treningi. Nieodpowiednio dobrana bielizna może powodować otarcia skóry, co może stanowczo zniechęcić do dalszego wykonywania ćwiczeń.

Bielizna do fitnessu powinna być wykonana z oddychającego i przepuszczającego materiału. Podobnie zresztą, jak cała reszta odzieży. Stanowczo należy unikać bawełny, która absorbuje wodę zamiast ją odprowadzać. Biustonosz do ćwiczeń powinien być pozbawiony fiszbin i metalowych dodatków. Jeśli chodzi o wybór idealnych spodni zasada jest prosta – wybierz takie, które są odpowiednie do wykonywanych ćwiczeń.

Osoby, które lubią ćwiczyć na rowerze stacjonarnym powinny unikać spodni z rozszerzaną nogawką. Najbardziej uniwersalnym wyborem wydają się proste długie legginsy lub getry sięgające połowy łydki. Na całkiem krótkie legginsy mogą pozwolić sobie panie o nienagannej sylwetce.

Jak wybrać odzież fitness do ćwiczeń w domu?

Legginsy do ćwiczeń, odpowiednia bielizna, koszulka i oczywiście obuwie wystarczą, aby móc zorganizować ćwiczenia w domu. W ostatnim czasie wiodące sportowe marki prześcigają się w pomysłach na coraz to ciekawszy design odzieży. Jest to świetna wiadomość dla osób, które oprócz funkcjonalności odzieży, cenią także jej walory estetyczne.

Wybierając górną część stroju do ćwiczeń należy kierować się tą samą zasadą – dobra jakość materiału. Spocona skóra lubi „przyklejać się” do bawełnianych tkanin, co nie jest szczególnie komfortowe. Dlatego też należy wybierać koszulkę z oddychającego, przepuszczającego powietrze materiału.

Alternatywą dla koszulki może być top sportowy, który jednocześnie pełni funkcję biustonosza. Jest to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla osób wykonujących bardzo intensywne ćwiczenia.

Comments are closed.