Czy deski snowboardowe damskie różnią się znacznie od tych przeznaczonych dla mężczyzn?

Snowboard bez wątpienia należy do jednego z najpopularniejszych sportów zimowych. Jest to także sport, przy którym niebagatelne znaczenie ma dobór sprzętu odpowiedniego nie tylko do poziomu zaawansowania, ale także wagi oraz wzrostu. Czy jednak różnice w budowie ciała kobiet oraz mężczyzn są na tyle istotne, aby snowboard damski uprawiać na deskach o nieco innej konstrukcji? 

Deska snowboardowa damska – najczęstsze różnice

Główne różnice w konstrukcji damskich desek snowboardowych wiążą się z kobiecą anatomią. Snowboardzistki są zwykle drobniejsza i lżejsze od swoich męskich odpowiedników, stąd deski snowboardowe damskie są zazwyczaj lżejsze, mniejsze i bardziej elastyczne. Zapewnia to większy komfort jazdy oraz ułatwia manewrowanie.

Nieco inna budowa ciała wpływa także na położenie środka ciężkości a co za tym idzie sposób skręcania deski. Mężczyźni części skręcają używając kolan kobiety zaś bioder. Projektując deski snowboardowe dla pań wiele firm bierze ten czynnik pod uwagę.

Nie bez znaczenia jest także wielkość stóp. Kobiety mają zwykle mniejsze stopy, przez co nie potrzebują tak szerokich desek w miejscu mocowania butów. Zwężenie deski snowboardowej damskiej wpływa korzystnie także na jej sterowność. W kwestii wyglądu takiej deski sprawa pozostaje niezwykle indywidualna. Panie wybierają jednak często nieco inne motywy przewodnie swojego sprzętu.

Producenci tworzący, więc deski snowboardowe damskie często stawiają na nieco delikatniejsze, pastelowe kolory oraz motywy roślinne lub zwierzęce.

Comments are closed.