Cechy nart skiturowych

Zimowa aktywność nie od dziś cieszy się ogromną popularnością. Jedną z ciekawszych opcji są wycieczki na specjalnych nartach skiturowych. Czym cechuje się taki sprzęt? Jakie zalety mają narty tego rodzaju? Gdzie dokonać zakupu?

Zimowe aktywności

W zimowym okresie góry zachęcają do wielu form aktywności, wśród których coraz bardziej znane są narty skiturowe. Turystyka narciarska daje sporo satysfakcji i pozwala przemieszczać się po terenie górskim. W tym przypadku skorzystamy zarówno z odcinków płaskich, stromych podejść, jak i zjazdów. Okazuje się, że skituring zyskał uznanie dopiero w ostatnich kilku/kilkunastu latach. To stosunkowo młoda dyscyplina sportu, po jaką  chętnie sięgają odważne osoby. Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było zakupić potrzebny sprzęt. Aktualnie dostępność nart skiturowych jest coraz lepsza. Zakupu dokonamy przykładowo w sklepach internetowych, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Bogaty wybór i atrakcyjna cena zachęcają do zakupu i dają wiele możliwości. 

Cechy nart skiturowych

Narty skiturowe są przystosowane zarówno do podchodzenia, jak i do zjazdów – przeczytaj. Stanowią połączenie funkcjonalności nart biegowych i zjazdowych, co jest sporym atutem. Dzięki temu użytkownik może zjeżdżać danymi stokami i nie korzystać z wyciągów. Pamiętajmy o tym, że skitury są znacznie lżejsze od innych modeli nart. Ich waga sięga od 1 do 1,5 kilograma, a lekkość stanowi ogromną zaletę przy podchodzeniu. 
Do skiturowych nart są stosowane wiązania, jakie pozwalają sztywno przymocować pięty lub je uwolnić. Niezbędną są tutaj również foki, czyli pasy tkaniny, które za pomocą włosów układających się w jedną stronę mają za zadanie zapobiegać cofaniu się nart. 

Nowoczesne narty skiturowe i wygodne i ultralekkie, nie dziwi więc fakt, że sięgają po nie miłośnicy aktywności zimowych. Skitury można zakupić w sklepach online, gdzie skorzystamy także z pomocy w doborze najlepszego rozwiązania. Z łatwością złożymy zamówienie i będziemy czekać na sprawną dostawę do domu, co pozwala zaoszczędzić czas. 

Comments are closed.