Jak wybrać dobry kask narciarski?

Jeżdżenie na nartach to rewelacyjny sport, który nie tylko daje wiele satysfakcji, lecz także pozwala nabyć doskonałą kondycję fizyczną Nic więc dziwnego, że tak wiele osób w okresie zimowym udaje się na stok. Jak się jednak okazuje, jazda na nartach może być również niebezpieczna, dlatego też koniecznie trzeba mieć na głowie odpowiedni kask.

Odpowiedni rozmiar

Kaski na narty są podstawowym wyposażeniem każdego narciarza. Zabezpieczają one głowę przed skutkami uderzenia nią o twardy śnieg, a często nawet obecne pod nimi kamienie.
Żeby jednak kask narciarski odpowiednio pracował i zapewniał bezpieczeństwo, koniecznie trzeba wiedzieć, jak go dopasować do głowy. Właściwy rozmiar spowoduje, że kask po pierwsze będzie do niej dokładnie przylegał, a po drugie nie będzie zbyt ciasny, a przez to mało komfortowy.

Wygodna budowa

Jeśli chodzi o komfort danego kasku, to nie można również zapominać o tym, że gwarantować to musi jego wewnętrzna budowa. Chodzi tu mianowicie o odpowiednie wykończenie w postaci np. pianki czy też wygodnego, miękkiego materiału, który nie tylko nie będzie podrażniał głowy, lecz również nie będzie źródłem zbyt silnego przegrzewania się głowy. Kask musi więc być nie tylko miękki, lecz także przewiewny, aby skóra głowy mogła w odpowiedni sposób oddychać.

Skuteczne mocowanie

Ostatnią sprawą, o której warto pamiętać, gdy wybiera się kaski narciarskie, to jakie będzie ich zapięcie. Musi być ono nie tylko proste, aby każdym mógł sobie z nim poradzić, lecz również musi być pewne, aby nie było ryzyka, że może się ono przypadkowo rozpiąć.

Comments are closed.