Czym jest egzamin SRC?

Egzamin SRC obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Wiedzę nabywamy podczas kursu na radiooperatora SRC. Zakres wymaganej wiedzy nie jest szeroki, ale warto się przygotować do zdania egzaminu. Czym cechuje się egzamin SRC online? Jakie ma zalety? Gdzie szukać rozwiązań tego typu?

Egzamin SRC online – część praktyczna

Jeżeli chodzi o praktyczną część egzaminu, ma ona miejsce na prawdziwych radioodbiornikach, jakie są przystosowane do ćwiczeń. To urządzenia szkoleniowe, jednakże nie różnią się one od radioodbiorników stosowanych na żaglówkach i jachtach motorowych. Żegluga wymaga przygotowania się do działania na morzu. Okazuje się, że egzamin jest niezwykle realistyczny i pozwala ocenić, jak poradzimy sobie w danej sytuacji. Przed częścią praktyczną uczestnik otrzymuje czas na przygotowanie się przy radioodbiorniku. Kolejny krok to przystąpienie do praktycznego scenariusza do zrealizowania. Jeśli uważaliśmy na kursie, taka opcja nie powinna nam sprawić trudności.

Egzamin SRC pytania

Nie zapominajmy także o części teoretycznej, jaka jest wykonywana w formie pisemnej. Pytania mogą być otwarte i zamknięte, przy czym dotyczą one jedynie zagadnień, jakie przerobiliśmy na kursie. Jest to część sprawdzająca naszą wiedzę teoretyczną, jednak w dziedzinie łączności także ten aspekt jest niezwykle ważny. Na egzaminie SRC z pewnością można spodziewać się pytań, jakie sprawdzą nasze przygotowanie do pełnienia funkcji radiooperatora na morzu. Egzamin SRC online na Fairwinds.pl pozwala zaoszczędzić czas i ma sporo zwolenników. 

Comments are closed.