Kilka spraw o goglach i kaskach

Kiedy planujemy rozpocząć przygodę z narciarstwem, będziemy potrzebowali dość sporo sprzętu. Oczywiście będziemy potrzebowali na przykład nart, butów oraz kijów, ale do tego dochodzi często również odzież i inne akcesoria, takie jak kask oraz gogle narciarskie. Na tych dwóch rzeczach powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności.

Dlaczego narciarskie gogle oraz kask są takie ważne?

Musimy sobie powiedzieć jedną bardzo ważną sprawę. Kask oraz gogle na narty są to dwa elementy, które po pierwsze muszą ze sobą dość dobrze współgrać, a po drugie są to elementy, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Kiedy zaczniemy uczyć się jazdy na nartach, to na pewno zaliczymy niejeden upadek na stoku.

Stok potrafi być naprawdę twardy i uderzenie głową o niego może być bardzo bolesne. Dlatego ważne jest, aby posiadać na pewno kask. Natomiast gogle na narty wpływają bardzo mocno na to, jaką mamy na stoku widoczność oraz ochraniają nasze oczy przed śniegiem i wiatrem. Narciarskie gogle oraz kask powinni mieć nawet bardzo doświadczeni narciarze.

Zakupienie kasku oraz gogli narciarskich

Jeżeli chodzi o zakup kasku oraz gogli narciarskich, to musimy sobie powiedzieć, że kask powinien posiadać certyfikat. Natomiast te dwie rzeczy powinniśmy kupować razem, a szczególnie wtedy, kiedy nie mamy ani kasku, ani gogli. Najlepiej by było, gdyby gogle były dość dobrze dopasowane do kasku, ponieważ wtedy, możemy ich wygodnie razem używać i na przykład nie dopuszczamy do takiej sytuacji, że luzujemy kask tylko po to, aby gogle nam wygodniej leżały na twarzy.

Gogle narciarskie dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/narciarstwo/gogle-narciarskie/

Comments are closed.