Znane i cenione narty skiturowe

Skitouring to znany i ceniony sport w naszym kraju. Najtrudniejsze są początki, a później można czerpać prawdziwą przyjemność z jazdy. Sprzedawcy w sklepie online służą pomocą odnośnie tego, na jakie skitoury postawić. Jaką wagę wybrać? Jaka długość nart będzie odpowiednia? Czym cechują się narty skiturowe?

Skitury narty

Przede wszystkim istotna jest waga takich nart. Muszą być one lekkie, co pozwoli na komfort podczas długich tras i w głębokim śniegu. To spore wyzwanie dla naszych nóg, jak też dla sprzętu.

Narty skitour muszą sprawdziś się przy podejściach i zjazdach. Waga jednej narty wraz z wiązaniami zazwyczaj oscyluje między 1700-1800 kg. Co ciekawe, im lżejsza waga, tym łatwiejsza jazda. 

Długość nart skiturowych

Okazuje się, że długość nart skiturowych zależy od naszego doświadczenia i przeznaczenia sprzętu. Jeśli stawiamy na niewielkie podejścia i szybkie zjazdy, dobierzemy narty sięgają linii brody. Z kolei dla miłośników długiej wycieczki najlepszą opcją są narty trochę krótsze od własnego wzrostu. 

Pamiętajmy o tym, że skitury różnią się między sobą poziomem twardości. Im twardsza jest narta, tym cechuje się lepszymi wymaganiami technicznymi i sprawdza się nawet w trudnych warunkach.

Miękkie skiturowe narty bazują na sporej elastyczności, co pozwala osobom początkującym zachować wygodę. To kwestia indywidualna, jaką trzeba dobrać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Nowoczesne skitury narty zakupimy w internetowych sklepach, co wpłynie na szeroki asortyment i dobrą jakość. 

Skitury narty dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/skituring/narty-skiturowe/

Comments are closed.