Czym są foki na narty?

Foki skiturowe to niezwykle popularne rozwiązanie, z jakiego korzystają narciarze. Okazuje się, że zimowe sporty cieszą się uznaniem wśród wielu osób. Jazda na nartach daje wiele radości i pozwala zachwycać się pięknem gór. Czym cechują się foki do nart skiturowych? Dlaczego warto dokonać zakupu? Czym są te przedmioty? O czym pamiętać?

Foki na narty

Foki tego typu pozwalają nam podchodzić w górę na nartach. Są zbudowane ze specjalnych materiałów, jakimi są włókna naturalne i syntetyczne. Foki skiturowe to pasy tkaniny, które nakładamy na spodnią stronę nart. Materiał ma specyficzne właściwości, co pozwala podejść pod górę nawet na świeżym puchu, zapobiegając jednocześnie osuwaniu się nart w dół. Aktualnie na rynku znajdziemy sporo ciekawych modelu, które dostosujemy do swoich oczekiwań. Gdzie dokonać zakupu? Dobrym pomysłem jest zakup produktu w sklepie online, gdzie szeroki asortyment daje sporo możliwości. Z łatwością znajdziemy to, czego potrzebujemy. 

foki skiturowe

Foki skiturowe – wykorzystanie

Pamiętajmy o tym, że foki przed użyciem muszą zostać przygotowane. Trzeba je przyciąć, aby odpowiadały długości i szerokości nart. Kolejna kwestia to umieszczenie fok na nartach. Uzyskamy to za pomocą haczyków lub zaczepów, które zakładamy na przód i tył narty. Foki na narty zakładamy bezpośrednio przed podejściem, a zdejmujemy po uzyskaniu danej wysokości, przed zjazdem ze stoku. Foki wymagają pielęgnacji. Trzeba je czyścić systematyczne, a nawet smarować, co zapewni właściwy poślizg podczas użytkowania. 

Comments are closed.