Torby turystyczne- jaki rozmiar wybrać?

Wybierając się w podróż, czasami trzeba zabrać ze sobą wiele rzeczy. Torba turystyczna jest to odpowiednie rozwiązanie, jeśli wybierasz się na długą wycieczkę, do uzdrowiska lub jeśli musisz zabrać prezenty dla bliskich z okazji świąt. Cały ładunek trzeba gdzieś umieścić, tak aby łatwo było go przenosić.

Dobra torba turystyczna i jej cechy

Do tego celu przyda się dobra torba podróżna. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt, zwracając uwagę na kilka istotnych czynników, opartych na własnych potrzebach i preferencjach.

Wybierając się w podróż z dzieckiem, należy zwrócić uwagę na to, gdzie położy ono swoje rzeczy. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup własnej torby turystycznej dla dziecka. Tego typu torby są bardzo poręczne, wiele modeli ma formę zabawkowych samochodów, wyposażonych w kółka, a dziecko może nawet jeździć na swojej stylowej walizce. A co najważniejsze, dziecko uczy się samodzielności i ostrożności w obchodzeniu się z własnymi rzeczami.

Torba podróżna: Rozmiar i konfiguracja

Doświadczeni podróżnicy kupują kilka toreb podróżnych o różnych rozmiarach i używają jednego lub drugiego modelu w zależności od celu i charakteru podróży. Pod względem wielkości wszystkie akcesoria można podzielić na cztery grupy:

  • Duże torby turystyczne. Na wycieczki, na które trzeba zabrać wiele rzeczy. Idealne rozwiązanie dla kupujących. Rozmiar od 70 centymetrów (rozmiar L). Warto wiedzieć, że zbyt duża torba nie zmieści się w luku bagażowym.
  • Średni (rozmiar M, od 60 cm długości). Pojemna i niezbyt ciężki.
  • Mała torba (rozmiar S, od 50 cm). Idealna do bagażu podręcznego. Może być stosowana również przez dzieci.
  • Małe torby (40 cm wysokości). Przeznaczone do tych samych celów co małe, ale o mniejszej pojemności.

Konfiguracja toreb turystycznych różni się w zależności od modelu. Na przykład plecaki tradycyjnie mają wiele poręcznych kieszeni. Popularne są modele z wysuwanymi uchwytami i kółkami: polarsport.pl/plecaki/torby-podro.html. Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo elementów złącznych i wytrzymałość uchwytów.

Comments are closed.