Skarpety narciarskie bawełniane – czy faktycznie tak praktyczne?

Nie bez powodu skarpety do biegania są wykonane z wełny merynosów, a skarpety narciarskie z materiałów syntetycznych. Bawełniane skarpety na początku są świetne, ale szybko się plączą. Może to prowadzić do irytujących problemów, takich jak skarpety, które zwijają się w butach lub zaczepiają o wiązania. Jest naprawdę tylko jeden sposób, aby upewnić się, że bawełniane skarpety nie będą ci przeszkadzać: nie noś ich. Jest jednak kilka zastrzeżeń.

Bawełniane buty – bawełniane skarpety

Jeśli jeździsz na nartach w bawełnianych butach, powinieneś założyć parę syntetycznych skarpet pod bawełniane https://dobrenarty.pl/narciarstwo/odziez-narciarska/skarpety-narciarskie/, aby zapobiec zamuleniu butów. Jeśli zamierzasz jeździć na nartach w tych samych butach przez cały sezon, możesz po prostu założyć wkładki do butów, aby utrzymać je w czystości.

Jednym z najczęstszych problemów ze skarpetami narciarskimi jest zbyt krótki lub zbyt długi mankiet. Jest to zwykle spowodowane parą, która nie była odpowiednio dopasowana z półki.

Mankiet musi być wystarczająco długi, aby sięgał do kostki i wystarczająco dopasowany, aby utrzymywać stopę w cieple bez obtarć i uszczypnięć.

Aby sprawdzić, czy mankiet jest za krótki, umieść kciuk u podstawy kciuka i palca wskazującego. Oprzyj dłoń na stole i podnieś rękę tak, aby skarpetka znalazła się całkowicie poza stopą.

Kciuk powinien nadal spoczywać na stole – nie powinien zwisać nad krawędzią. Jeśli tak jest, mankiet jest za krótki. Jeśli mankiet jest zbyt długi, będziesz w stanie podnieść kciuk ze stołu.

Owiń go kominiarką lub inną osłoną na buty narciarskie

Jakkolwiek szorstko to brzmi, jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie ciepła stóp jest utrzymanie ciepła głowy. Oznacza to noszenie kominiarki lub innego wysokiej jakości pokrowca na buty narciarskie. Istnieje wiele świetnych opcji, aby utrzymać głowę ciepłą i suchą podczas jazdy na nartach lub desce.

Jednymi z najbardziej popularnych są pokrowce na buty narciarskie w stylu Houdini, które zapewniają doskonałe ciepło i ochronę przed żywiołami – w tym wiatrem, śniegiem i lodem.

Dostępnych jest również wiele aspektów, które można nosić pod kaskiem, aby utrzymać głowę w cieple i suchości. Wiele z nich jest tak zaprojektowanych, aby pasowały na buty narciarskie lub snowboardowe, aby utrzymać stopy w cieple i suchości, co jest szczególnie ważne, jeśli będziesz jeździć na nartach w mokrych warunkach.

Comments are closed.